W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 6 SP w ramach realizacji projektu edukacyjnego, realizują projekt
"Ułamki Pachnące Cynamonem".

Opiekun projektu: mgr Agnieszka Bilińska.

Szczegółowa relacja z projektu dostepna pod tym linkiem.

19.12.2018r.
      Projekt dobiega końca...szkoda. Czas, by podsumować, co robiliśmy.

Działo się sporo:
- gazetka projektowa na korytarzu,
- plakaty promujące projekt i informacje w mediach
- konkurs "Liga ułamkowa" dla klas IV - V
- wyprawy w poszukiwaniu ułamków
- zajęcia matematyczne (warzenie, mierzenie, przeliczanie)
- ułamkowe gry matematyczne
- pierniczkowe szaleństwo....

Co wiemy na pewno? że taka matematyka, to świetna zabawa.

Szukamy zatem pomysłów na nowe projekty!

12.12.2018r.
      Pierniczkowe szaleństwo rozpętało się na całego. Lukier, kolorowe masy, posypki... Dziś ozdabiamy pierniki, ale to nie znaczy, że się nie uczymy. Ile cukru mieści się w lukrze? Jaką część wody trzeba dodać, żeby lukier był gęsty? Ile waży pudełko kolorowej posypki? Jaka to część kilograma?

Nieustannie staramy się łączyć zabawę i naukę. Jak zwykle u nas jest wesoło i głośno (chyba czasem nawet za bardzo)

28.11.2018r.
      Dziś się "bawimy". W ruch poszły łamigłówki i gry matematyczne. Oczywiście - ułamkowe. Była więc "Ułamkowa pizza", i "Schubitrix ułamkowy", "Ułamkowe wieże" i oczywiście pomoc i "ściąga" w postaci magnetycznych ułamków. Dużo się działo i było przy tym gwarno i wesoło :)

ps. a w niektórych domach, w ramach zadań projektowych, juz pieką się pierniczki....mniam

14.11.2018r.
      Liczymy, ważymy i mierzymy. Co dokładnie? Wszystko, co wiąże się z planowanymi wypiekami ciasteczek ułamkowych. Na przykład: ile będzie ważyć jedno ciastko?, Ile poszczególnych składników potrzeba, by powstało 3 kg ciasta piernikowego. Staramy sie liczyć samodzielnie i pisemnie....ale czasem pomagamy sobie także kalkulatorami :)

30.10.2018r.
      Napadamy na "Biedronkę"!
Uzbrojeni w specjalnie przygotowane arkusze i ołówki, podzieleni na zespoły - wyruszyliśmy do pobliskiej "Biedronki", by odszukać różnego rodzaju ułamki. Ukryły się między innymi w cenach produktów, wadze opakowań, wadze świeżych warzyw i owoców.

To był bardzo ciekawy, ekscytujący i pouczający "napad".

17.10.2018r.
      Działania, zadania, ćwiczenia... Dziś sprawdzaliśmy zdobytą dotychczas wiedzę przy okazji rozwiązywania różnego rodzaju zadań i zagadek matematycznych. Podzieleni na zespoły rozwiązywaliśmy zadania przygotowane przez panią, ale także sami sobie nawzajem przygotowywaliśmy i zadawaliśmy zadania.

03.10.2018r.
      Oswajamy ułamki na różne sposoby. Tworzymy małe i duże plansze, które pozwolą nam łatwiej zapamiętywać zależności między ułamkami. Na razie kraina ułamków zwykłych. Plansze wiszą w naszej klasie. Dzięki temu korzystamy z nich nie tylko my, ale także czwarto- i piątoklasiści.

Liga zadaniowa cieszy sie dużym zainteresowaniem, co nas bardzo cieszy.

15.09.2018r.
      Pierwsze projektowe spotkania za nami. Klasa podzieliła się na zespoły. Omówiliśmy kolejne etapy naszych działań. Co robimy już?

a) najmniej fajny etap działań - czyli test wiedzy aktualnej z ułamków :(
b) na korytarzu pojawiła się juz gazetka projektowa,
c) ruszyła "Szkolna Liga Ułamkowa dla klas 4 i 5"

Na popołudniowym spotkaniu także rodzice poznali projektowe zadania.

Wszystkim projekt bardzo sie podoba - szczególnie perspektywa "cynamonowych ułamków".

03.09.2018r.
Startujemy!

Po radosnych wieściach z czerwca, kiedy dowiedzieliśmy się, że projekt "Ułamki pachnące cynamonem" uzyskał aprobatę Fundacji mBanku, startujemy do naszych działań.

Projekt realizować będzie klasa szósta. W komplecie - czyli 20 osób. Opiekunem projektu będzie pani Agnieszka Bilińska.

Strona aktualizowana na bieżąco.