Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Zbrosławicach

Projekt - Book cover of my favourite story.
Prace uczniów klas młodszych w ramach europejskiego projektu „Okładka mojej ulubionej książki”.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Spotkanie autorskie z Panem Romanem Pankiewiczem.
29 marca nasi uczniowie udali się do Gminnej Biblioteki w Zbrosławicach w celu wysłuchania prelekcji Pana Romana Pankiewicza.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Zespół Szkół w Nakle Śląskim.
26 marca do uczniowie klasy III Gim i 8 Sp uczestniczyli w prelekcji dotyczącej kierunków kształcenia w Zespole Szkół w Nakle Śląskim.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


25-26 marca - warsztaty kulinarne dla klas 1a i 1b

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Sukces naszego ucznia.
Miło nam poinformować, że Borys Połoński, uczeń klasy 4c zdobył złoty medal w Ogólnopolskich Zawodach Capoeira "Jogos de Capoeira", które odbyły się 6-7 kwietnia w Katowicach. Borys, który capoeirę trenuje w Tarnowskich Górach, zwyciężył w kategorii prezentacji solowych dzieci 9-10 letnich.

Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz Honorowym Patronatem Ogólnopolskiej Federacji Capoeira.


Informacja.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach informuje, że w związku z ogłoszeniem przez związki zawodowe akcji protestacyjnej pracowników oświaty od dnia 8 kwietnia 2019r. nie może jednoznacznie zapewnić o możliwości organizacji zajęć opiekuńczych dla wszystkich uczniów, gdyż nie jest w stanie przewidzieć liczby nauczycieli, którzy przystąpią do strajku.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość dla naszych działań i zapewnienie opieki swoim dzieciom w tym czasie. Jeśli będzie to dla niektórych z Państwa niemożliwe to organizacja pracy placówki będzie dostosowywana do bieżących potrzeb w miarę możliwości opiekę nad dziećmi będzie sprawował dyrektor oraz ewentualnie nauczyciele, którzy nie przystąpią do strajku.

Z wyrazami szacunku
Elżbieta PykaKonsultacje indywidualne.
Dnia 25 marca odbędą się w szkole konsultacje indywidualne z nauczycielami wg wcześniej podanego harmonogramu przez wychowawców.

W tym dniu zapraszamy rodziców klasy III Gim i klasy 8 na spotkanie z Dyrekcją, które dotyczyć będzie przeprowadzenia egzaminów w naszej szkole oraz rekrutacji do szkół średnich.


Zajęcia opiekuńcze.
Informujemy, że w dniach 12 kwietnia, 15-17 kwietnia, 29-30 kwietnia oraz 2 maja nie ma zajęć dydaktycznych. Opiekę w tych dniach zapewnia świetlica.


Projekt „Easter in my country. Easter cards Exchange”.
W ramach projektu podczas zajęć języka angielskiego tworzymy kartki świąteczne i kartki wiosenne, które następnie będą wysłane do uczniów z Wielkiej Brytanii, Rumunii, Turcji, Grecji, Włoch, Macedonii Północnej, Portugalii, Hiszpanii oraz Łotwy i Słowacji.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Dzień Świętego Patryka na lekcjach języka angielskiego w ramach projektu ”St. Patrick’s at our schools”.
Z okazji pierwszego dnia wiosny, dnia 21 kwietnia nauczyciele języka angielskiego zorganizowali w szkole obchody Dnia Świętego Patryka. W tym dniu każdy kto przyszedł ubrany na zielono otrzymał niespodziankę. Dodatkowo uczniowie grali w interaktywne gry i zabawy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, poznali historię tego święta, wykonali projekty multimedialne, plakaty oraz spędzili czas delektując się słodkościami, które specjalnie na tę okazję upiekli i przynieśli.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
Fotorelacja dostępna jest w galerii


21.03.2019: Marzanna – klasy 1-3 sp.
21 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście przywitali nadejście wiosny.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


19.03.2019: Zespół Szkół Techniczno-Usługowych.
19 marca do uczniowie klasy III Gim i 8 Sp uczestniczyli w prelekcji dotyczącej kierunków kształcenia w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Interaktywnie z językiem angielskim.
Zakończył się tydzień interaktywny, podczas którego rozwiązywaliśmy i graliśmy w gry angielskie przygotowane wcześniej w domu przez naszych rówieśników.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Dzień Kobiet w klasie 3 GIM.
Fotorelacja dostępna jest w galerii


Podumowanie akcji EKOwalentynki.
Dziękujemy wszystkim za tak ogromny odzew i aktywny udział w akcji.
Udało nam się zebrać ponad 4000 sztuk baterii dużych i małych, co dało w sumie 8 dużych pudeł!
Koorynatorki akcji: Agnieszka Potysz i Marta Kocurowska!

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Wielka Liga Czytelników 2019
     Dnia 28 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach odbył się powiatowy półfinał Wielkiej Ligi Czytelników.

     Każdą szkołę mogły reprezentować maksymalnie dwie drużyny. Zadaniem uczniów na etapie szkolnym było wypełnianie testów sprawdzających znajomość sześciu wybranych przez siebie książek. Należało uzyskać minimum 80 punktów aby zdobyć kolejną sprawność. Testy kwalifikacyjne zaliczyło pięcioro uczniów, co pozwoliło nam awansować do półfinału. Przygotowując się do powiatowego etapu uczniowie klas młodszych czytali książkę J. Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" natomiast uczennice klas 5-8 czytały tekst Z. Nienackiego: "Niesamowity dwór". Podczas eliminacji emocje były spore, ponieważ testy okazały się bardzo szczegółowe np. „jakie drzewa rosły w parku”.

     Wyniki ogłoszono we wtorek 5 marca, żadna ze startujących drużyn nie uzyskała maksymalnej ilości 150 punktów. Nasi uczniowie Cyprian Głowacki (kl.3) i Borys Połoński (kl. 4c) zdobyli 139 punktów tym samym zajęli trzecie miejsce, a drużyna dziewcząt w składzie: Sandra Antoszczyk (kl. 8), Antonina Baron (kl. 5a) i Klaudia Kreihs (kl.6) uzyskała 122 punkty co dało im czwarte miejsce w powiecie tarnogórskim.

     Gratulujemy Półfinalistom i zapraszamy wszystkich czytających do udziału w Wielkiej Lidze Czytelników w przyszłym roku.
Barbara Szyszko


Udział w prelekcji dotyczącej kierunków kształcenia w Zespole Szkół Artystyczno- Projektowych w Tarnowskich Górach.
12 marca do uczniowie klasy III Gim i 8 Sp uczestniczyli w prelekcji dotyczącej kierunków kształcenia w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


Dyplom Skutecznej Szkoły: III miejscie w wojewódzkim śląskim rankingu gimnazjów.


8 marzec- Realizacja Programu Profilaktyki - "Smak Życia" czyli debata o dopalaczach.
8 marca klasy VII a, VIIb i 8 uczestniczyły w zajęciach z profilaktyki.

Fotorelacja dostępna jest w galerii


5 marzec – Plantetarium Orbitek w naszej szkole.
We wtorek 5 marca na naszej sali gimnastycznej stanął potężny namiot Planetarium Orbitek, w którym odbywały się prezentacje multimedialne dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Uczniowie klas I- III mieli możliwość odbycia podróży do świata drzew, w czasie której dowiadywali się dlaczego życie bez nich byłoby niemożliwe. Obserwowali mechanizm odżywiania i wzrostu drzew, wędrówki wody z korzeni do szczytu koron i w jaki sposób to wszystko umożliwia życie na naszej Ziemi.
Uczniowie klas IV- VII udali się do centrum naszej galaktyki, aby zobaczyć jak wielki jest Wszechświat, porównać Ziemię do innych planet Układu Słonecznego i gwiazd innych niż znane nam Słońce. Prześledzili także „Powstanie życia na Ziemi” od momentu Wielkiego Wybuchu poprzez erę dinozaurów, kończąc na poszukiwaniu życia na innych planetach.
Klasy VIII i III gimnazjum w czasie „spotkania” z Karolem Darwinem poznawały mechanizm doboru naturalnego i przystosowań organizmów do zmian zachodzących w środowisku. Śledziły także przebieg badań i efekty prac K. Darwina nad Teorią Ewolucji.

Fotorelacja dostępna jest w galerii
Joanna Mrowiec


5 marzec - przyjazd „EKONOMIKA” do naszej szkoły.
5 marca do uczniowie klasy III Gim i 8 Sp uczestniczyli w prelekcji dotyczącej kierunków kształcenia w Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach.


1 marzec – Bal przebierańców w Centrum Kultury Toszek- klasa 1a i 1b.
Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Szukasz aktualności z lutego?
są tutaj!

Poprawny CSS!
Witryna nie wykorzystuje ciasteczek (ang. cookies)
w celach sesyjnych oraz statystycznych.