Nasi szkolni sportowcy mają nowe koszulki!
Dziękujemy firmie Hexagon Sebastian Koza, Sławomir Koza sp.j. za wsparcie finansowe przy zakupie koszulek dla naszych szkolnych sportowców. Dzięki Państwu udało się zakupić 25 sportowych koszulek. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
13 marca 2024 roku uczennice naszej szkoły – Zoja Marków i Agata Ziółkowska reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Nasze uczennice włożyły ogrom pracy w przygotowania, a na występach wypadły naprawdę świetnie.
Zoja Marków swoją prezentacją wywalczyła III miejsce.
Naszym wspaniałym artystkom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Zapraszamy do galerii.
Paulina Latos, Monika Weimann

Wyniki konkursu literackiego
Mamy przyjemność poinformować, że uczennice naszej szkoły – Hanna Lis oraz Lena Maj z klasy VIB zakwalifikowały się do II etapu XVI Powiatowego Konkursu Literackiego „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”. Uczestnikom konkursu gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Paulina Latos

Ekologia wierszem pisana…
W lutym odbyły się warsztaty ekologiczno – literackie dla klas 3 i 4. Podczas zajęć uczniowie czytali wiersze o tematyce ekologicznej, układali puzzle i wymyślali tytuły poszczególnym utworom. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących biopaliw, segregacji śmieci oraz wody głębinowej.

Na zakończenie uczniowie odpowiadali na pytania quizowe, przygotowane przez bibliotekarki szkolne. Wszystkie klasy poradziły sobie doskonale z odpowiedziami na zadane pytania i uzyskały maksymalną ilość punktów.

Zapraszamy do galerii.
Edyta Kowal-Wencel, Anna Harasym-Sochor

Zaproszenie na II Powiatowy Konkurs Czytelniczy
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach mają zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów klas V-VIII do udziału w II Powiatowym Konkursie Czytelniczym. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie konkursu.

Pliki do pobrania:
Regulamin II Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla szkół podstawowych.
Organizatorzy II Powiatowego Konkursu Czytelniczego

Szukasz aktualności z lutego?