Wygraliśmy nagrodę Szkoła z eTwinning Gmina Zbrosławice Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Zbrosławicach

Ekologia wierszem pisana…
W lutym odbyły się warsztaty ekologiczno – literackie dla klas 3 i 4. Podczas zajęć uczniowie czytali wiersze o tematyce ekologicznej, układali puzzle i wymyślali tytuły poszczególnym utworom. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących biopaliw, segregacji śmieci oraz wody głębinowej.

Na zakończenie uczniowie odpowiadali na pytania quizowe, przygotowane przez bibliotekarki szkolne. Wszystkie klasy poradziły sobie doskonale z odpowiedziami na zadane pytania i uzyskały maksymalną ilość punktów.

Zapraszamy do galerii.
Edyta Kowal-Wencel, Anna Harasym-Sochor


Zaproszenie na II Powiatowy Konkurs Czytelniczy
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach mają zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów klas V-VIII do udziału w II Powiatowym Konkursie Czytelniczym. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie konkursu.Pliki do pobrania:
Regulamin II Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla szkół podstawowych.
Organizatorzy II Powiatowego Konkursu Czytelniczego


Konkurs recytatorski
15 lutego nauczycielki z biblioteki szkolnej zorganizowały Podwieczorek Poetycki, którego tematem przewodnim była zima. Z każdej klasy dwóch reprezentantów wyrecytowało wiersze o tematyce zimowej. Klasę 1a reprezentowali: Hugo Grylicki oraz Aleksandra Pakulla. Klasę 1b; Laura Kłaczek i Emilia Pawlikowska. Klasę 2a: Nina Kłaczek i Magdalena Nowara. Klasę 2b; Stanisław Baron i Zoja Marków. Klasy 3: Marta Hajduk, Zofia Marek, Oliwia Baron i Maja Pawlikowska.

Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie, uczniowie doskonale wczuli się w zimowy klimat. Jury w składzie: p. Daria Michalik, p. Paulina Latos, p. Katarzyna Korab i uczennica: Paulina Pudło miały bardzo trudne zadanie wyłonienia laureatów spośród wszystkich uczestników. Obrady były burzliwe, niemniej komisja jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu nagród głównych:
W kategorii klas 1: Hugo Grylicki,
W kategorii klas 2: Zoja Marków
W kategorii klas 3: Marta Hajduk

Publiczność obecna na konkursie przyznała również swoją nagrodę. Bezkonkurencyjnie wygrał: Hugo Grylicki z klasy 1a. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Podziwiamy odwagę, kunszt recytatorski, kreatywność i uśmiech który gościł na Waszych twarzach podczas występu.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do galerii.
Edyta Kowal-Wencel, Anna Harasym-Sochor


Fotorelacja z Dyskoteki karnawałowej klas 4-8

Zapraszamy do galerii.
Monika Weimann


Zostań sponsorem!
Drodzy rodzice,
Cieszą nas wszystkich sukcesy naszych szkolnych sportowców. Koszulki sportowe, które noszą podczas zawodów mają już swój wiek i nie wyglądają reprezentacyjnie...
Dlatego zwracamy się do Was rodziców, prowadzących firmy z prośbą o sponsorowanie koszulek dla naszych uczniów. W zamian oferujemy nadruk Logo Waszych firm. Osoby chętne do pomocy, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 600374020 (Katarzyna Korab).

Na informacje czekamy do końca lutego :)

Rada Rodziców
Fotorelacja z balu karnawałowego

Zapraszamy do galerii.
Teresa Ciukaj


Naklejki podłogowe dzięki 1,5% podatku przekazanego na rzecz naszej szkoły!
Rada Rodziców naszej szkoły współpracuje z Fundacją Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci”. Fundacja współpracuje z placówkami oświatowymi tj. przedszkolami, szkołami i świetlicami środowiskowymi z Piekar Śląskich, Bytomia i powiatu tarnogórskiego, w ramach dofinansowania zakupu sprzętu sportowego, mebli, podręczników, a także różnego rodzaju pomocy dydaktycznych, np. tablic interaktywnych, gier i zabawek edukacyjnych.
W 2023 r. na konto Fundacji z tytułu 1,5 % podatku (zeznanie roczne za 2022 rok) wpłynęła kwota w wysokości 1.359,54 zł Jest to suma wpłat od podatników, którzy w swoim zeznaniu rocznym wpisali dyspozycję przekazania swojego 1,5% podatku na rzecz naszej Szkoły. Łącznie w ciągu ostatnich lat zebrała się kwota 2.810,07 zł
Wszystkim Państwu, którzy przekazali 1,5% podatku w ubiegłym roku na rzecz naszej szkoły SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


W grudniu br. Rada Rodziców zakupiła ze środków z 1,5 % podatku naklejki podłogowe, z których od początku stycznia korzystają uczniowie naszej szkoły. Zdjęcia wszystkich naklejek do obejrzenia w galerii.
Koszt naklejek wyniósł: 1.626,69 zł

Początek roku to okres zeznań podatkowych, który często wiąże się z wyborem organizacji pożytku publicznego, na którą możemy przekazać 1,5% swojego podatku.
Prosimy Państwa o wsparcie naszej szkoły poprzez przekazanie 1,5% swojego podatku na rzecz naszej szkoły.

Formalnie w rozliczeniu należy wskazać organizację:
Nr KRS: 0000133718
Fundacja Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci"
oraz podać cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zbrosławicach, 42-674 Zbrosławice

Podanie celu szczegółowego jest bardzo istotne, żeby dobrze zidentyfikować wpłatę.
O przeznaczeniu zebranych środków będzie decydować Rada Rodziców.
Więcej o fundacji można przeczytać na ich stronie: powiatowedzieci.pl

Z góry dziękujemy za każde wsparcie!

Zapraszamy do galerii.
Rada Rodziców


Wyniki konkursu „Rodzice wpłacają – klasy zyskają - edycja 3.”
Ogłoszony przez Radę Rodziców konkurs „Rodzice wpłacają – klasy zyskają - edycja 3.” został rozstrzygnięty!

Zwycięska klasa to klasa 3 A, drugie zaszczytne miejsce zajęła klasa 1A! Nagrodę dodatkową otrzyma klasa 7 A!

Klasą, która jako pierwsza dokonała wpłaty na konto RR składek od co najmniej 90% rodziców uczniów wchodzących w skład klasy w terminie do 31.12.2023r. jest klasa 3A i otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł.
Klasą, która jako druga dokonała wpłaty na konto RR składek od co najmniej 90% rodziców uczniów wchodzących w skład klasy w terminie do 31.12.2023r. jest klasa 1A i otrzyma nagrodę w wysokości 300 zł.
W tym roku nie przyznano nagród za zajęcie 3 miejsca ze względu na to, iż tylko dwie klasy: klasa 3A i klasa 1A dokonały wpłat na konto RR składek od co najmniej 90% rodziców uczniów wchodzących w skład klasy w terminie do 31.12.2023r.

NAGRODĘ DODATKOWĄ w wysokości 500 zł przyznano klasie 7A z najwyższą średnią wpłat w szkole (66,58 zł).
Nagrody zostaną przeznaczone na cel wskazany przez klasę np. dofinansowanie wycieczki, wyjścia do kina itp.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę! Łącznie na konto RR wpłacono kwotę: 12 640,00 zł
Rada Rodziców


Szukasz aktualności ze stycznia?
są tutaj!

Poprawny CSS!
Witryna nie wykorzystuje ciasteczek (ang. cookies)
w celach sesyjnych oraz statystycznych.