Wygraliśmy nagrodę Szkoła z eTwinning Gmina Zbrosławice Szkoła Podstawowa

Piknik rodzinny

Wycieczka klas V
7 czerwca uczniowie klas VA i VB uczestniczyli w wycieczce do Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Zwiedzanie rozpoczęli od uczestnictwa w wystawie „Wiek pary”. Nasi uczniowie nie tylko podziwiali zabytki, ale przede wszystkim dzięki wystawie w Centrum Naukowym SOWA, mogli wziąć udział w wielu ciekawych doświadczeniach. Oprócz tego mieli przyjemność podziwiania wspaniałej panoramy z punktu widokowego przekształconego z kopalnianej Wieży Ciśnień. Zwieńczeniem wycieczki były szaleństwa na placu zabaw. Dla uczestników, ta podróż była nie tylko lekcją fizyki czy historii, ale także chwilami radości i beztroski, które niewątpliwie były odskocznią od codziennej szkolnej rutyny.

Paulina Latos, Maria Teklak

Wycieczka klas VI
W dniach 4 i 5 czerwca uczniowie klas szóstych wraz opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzając Kopalnię Złota w Złotym Stoku i osadę górniczą poznali historię górnictwa złota na Dolnym Śląsku. Odwiedzili także pijalnię wód leczniczych w Lądku Zdroju. Po wieczorze integracyjnym, pełnym sportowych zmagań, ruszyli w kierunku Parku Narodowego Gór Stołowych, by zdobyć Szczeliniec Wielki i przebyć trasę krętym Labiryntem Skalnym.

Joanna Mrowiec, Mateusz Zawadzki

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego w szachach
Szachiści z naszej szkoły zdobyli drużynowo II miejsce na Mistrzostwach Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego w szachach! Maksymilian Mzyk (IIb), Michał Schudy (IIIa), Franciszek Piowczyk (IIIa) oraz Maria Góra (VIa) zagrali w wielkim finale rozgrywek, który odbył się 6 czerwca w Pałacu w Rybnej. Nasi uczniowie zgromadzili tyle samo punktów, co zwycięzcy Mistrzostw, a o końcowym miejscu zadecydowała punktacja pomocnicza! Gratulujemy serdecznie!

Spotkanie rodziców
Zapraszamy rodziców naszych nowych pierwszaków na spotkanie wstępne we wtorek 11 czerwca o godzinie 18.00.
Agnieszka Bilińska

Mistrzostwa Szkół w szachach
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach odbył się półfinał Międzyszkolnych Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego w Szachach 2024. Nasza drużyna w składzie: Maksymilian Mzyk (IIb), Konrad Korniak (IIb), Leon Maj (IIb), Michał Schudy (IIIa), Franciszek Piowczyk (IIIa) oraz Maria Góra (VIa) zaprezentowała się wyśmienicie i zajęła drużynowo I miejsce, uzyskując tym samym pewne miejsce w finale rozgrywek!
Na szczególną uwagę zasługuje gra Marii oraz Michała, którzy indywidualnie zdobyli odpowiednio I i III miejsce! Gratulujemy serdecznie!

Bystrzaki z naszej paki
Podczas I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Bystrzaki z naszej paki" w Szkole Podstawowej w Wojsce wyróżnienia zdobyli Maksymilian Mzyk z klasy II b oraz Michał Przybysz z klasy III b, zaś III miejsce zajął Michał Schudy z klasy III a.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa
Nasza szkoła bierze udział w projekcie ESA, czyli Edukacyjnej Sieci Antysmogowej-jest to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

Joanna Mrowiec, Monika Weimann

"Pan Toti" i klasy drugie
6 maja klasy drugie zostały zaproszone na spotkanie autorskie do Gminnej Biblioteki Publicznej. Poznały Panią Joannę Sorn-Gara, która jest autorką i ilustratorką serii książek dla dzieci pt. "Pan Toti". Uczniowie mieli okazję zadać jej pytania, oraz otrzymali książkę ze specjalną dedykacją. Po spotkaniu mieli okazję zobaczyć odcinek serialu o "Panu Totim".

Monika Weimann

Umiem pływać
Klasy drugie zakończyły program "Umiem pływać". Jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli kartę pływacką i nowe umiejętności na pływalni.

Iwona Ochman, Monika Weimann

Ogólnopolski projekt "Trzymaj formę"
Paulina Latos, Izabela Blabuś

Szukasz aktualności z maja?
są tutaj!

Poprawny CSS!
w celach sesyjnych oraz statystycznych.