Wygraliśmy nagrodę Szkoła z eTwinning Gmina Zbrosławice Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Zbrosławicach

Piknik rodzinny
Rada Rodziców


Żonkile 2024
W kwietniu świetlica szkolna brała udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile 2024" upamietniającą wybuch powstania w getcie warszawskim. Wspólnie wykonaliśmy żonkile - symbole powstania, poznaliśmy historię powstania oraz oglądaliśmy bajkę przygotowaną dla uczniów przez Muzeum Polin.

Zapraszamy do galerii.
Aleksandra Brytner


Piknik klas III

Zapraszamy do galerii.
Barbara Ochman, Martyna Ochman


Wycieczka klas V
7 czerwca uczniowie klas VA i VB uczestniczyli w wycieczce do Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Zwiedzanie rozpoczęli od uczestnictwa w wystawie „Wiek pary”. Nasi uczniowie nie tylko podziwiali zabytki, ale przede wszystkim dzięki wystawie w Centrum Naukowym SOWA, mogli wziąć udział w wielu ciekawych doświadczeniach. Oprócz tego mieli przyjemność podziwiania wspaniałej panoramy z punktu widokowego przekształconego z kopalnianej Wieży Ciśnień. Zwieńczeniem wycieczki były szaleństwa na placu zabaw. Dla uczestników, ta podróż była nie tylko lekcją fizyki czy historii, ale także chwilami radości i beztroski, które niewątpliwie były odskocznią od codziennej szkolnej rutyny.

Zapraszamy do galerii.
Paulina Latos, Maria Teklak


Wycieczka klas VI
W dniach 4 i 5 czerwca uczniowie klas szóstych wraz opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Zwiedzając Kopalnię Złota w Złotym Stoku i osadę górniczą poznali historię górnictwa złota na Dolnym Śląsku. Odwiedzili także pijalnię wód leczniczych w Lądku Zdroju. Po wieczorze integracyjnym, pełnym sportowych zmagań, ruszyli w kierunku Parku Narodowego Gór Stołowych, by zdobyć Szczeliniec Wielki i przebyć trasę krętym Labiryntem Skalnym.

Zapraszamy do galerii.
Joanna Mrowiec, Mateusz Zawadzki


Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego w szachach
Szachiści z naszej szkoły zdobyli drużynowo II miejsce na Mistrzostwach Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego w szachach! Maksymilian Mzyk (IIb), Michał Schudy (IIIa), Franciszek Piowczyk (IIIa) oraz Maria Góra (VIa) zagrali w wielkim finale rozgrywek, który odbył się 6 czerwca w Pałacu w Rybnej. Nasi uczniowie zgromadzili tyle samo punktów, co zwycięzcy Mistrzostw, a o końcowym miejscu zadecydowała punktacja pomocnicza! Gratulujemy serdecznie!

Zapraszamy do galerii.
Joanna Schudy


Spotkanie rodziców
Zapraszamy rodziców naszych nowych pierwszaków na spotkanie wstępne we wtorek 11 czerwca o godzinie 18.00.
Agnieszka Bilińska


Mistrzostwa Szkół w szachach
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach odbył się półfinał Międzyszkolnych Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego w Szachach 2024. Nasza drużyna w składzie: Maksymilian Mzyk (IIb), Konrad Korniak (IIb), Leon Maj (IIb), Michał Schudy (IIIa), Franciszek Piowczyk (IIIa) oraz Maria Góra (VIa) zaprezentowała się wyśmienicie i zajęła drużynowo I miejsce, uzyskując tym samym pewne miejsce w finale rozgrywek!
Na szczególną uwagę zasługuje gra Marii oraz Michała, którzy indywidualnie zdobyli odpowiednio I i III miejsce! Gratulujemy serdecznie!

Zapraszamy do galerii.
Joanna Schudy


Bystrzaki z naszej paki
Podczas I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Bystrzaki z naszej paki" w Szkole Podstawowej w Wojsce wyróżnienia zdobyli Maksymilian Mzyk z klasy II b oraz Michał Przybysz z klasy III b, zaś III miejsce zajął Michał Schudy z klasy III a.

Zapraszamy do galerii.
Joanna Schudy


Edukacyjna Sieć Antysmogowa
Nasza szkoła bierze udział w projekcie ESA, czyli Edukacyjnej Sieci Antysmogowej-jest to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

Zapraszamy do galerii.
Joanna Mrowiec, Monika Weimann


"Pan Toti" i klasy drugie
6 maja klasy drugie zostały zaproszone na spotkanie autorskie do Gminnej Biblioteki Publicznej. Poznały Panią Joannę Sorn-Gara, która jest autorką i ilustratorką serii książek dla dzieci pt. "Pan Toti". Uczniowie mieli okazję zadać jej pytania, oraz otrzymali książkę ze specjalną dedykacją. Po spotkaniu mieli okazję zobaczyć odcinek serialu o "Panu Totim".

Zapraszamy do galerii.
Monika Weimann


Umiem pływać
Klasy drugie zakończyły program "Umiem pływać". Jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli kartę pływacką i nowe umiejętności na pływalni.

Zapraszamy do galerii.
Iwona Ochman, Monika Weimann


Ogólnopolski projekt "Trzymaj formę"
Paulina Latos, Izabela Blabuś


Szukasz aktualności z maja?
są tutaj!

Poprawny CSS!
Witryna nie wykorzystuje ciasteczek (ang. cookies)
w celach sesyjnych oraz statystycznych.