Stały post: Gimnastyka Śródlekcyjna

Stały post: Aktywna przerwa w Zbrosławicach.

31.05 - Koncert edukacyjny NOSPR- klasa 5a

Mateusz Zawadzki, Krzysztof Jaremski

Zakończyliśmy Program Umiem Pływać- klasa 2a i 2b
Nasza szkoła, po raz kolejny wzięła udział w programie dotyczącym powszechnej nauki pływania pod nazwą "Umiem pływać".

W ramach programu uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej uczyli się pływać na terenie Parku Wodnego w Tarnowskich Górach.

Martyna Ochman, Barbara Ochman, Marta Grabowy

Matematyka w klasie 8a

Martyna Ochman

Wspomnienia klasa 8a

Martyna Ochman

Wyjście na lody- klasa 2a i 2b

Martyna Ochman i Barbara Ochman

Zagłosuj na naszą szkołę ! Pho3nix Active School

Program Złote Szkoły NBP
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP. Celem tego programu jest przygotowanie młodzieży do umiejętnego poruszania się w świecie finansów i ekonomii.

Jest to już trzecia edycja tego programu: Złotych Szkół NBP. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest POZNAJEMY BANK CENTRALNY.

Więcej w sekcji Program NBP
Barbara Kita, Martyna Ochman, Agnieszka Bilińska

Egzamin ósmoklasisty 23-25.05

23-25 Maja - uczniowie będą pisali egzamin z języka polskiego,matematyki i języka angielskiego.
Naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki!

Konsultacje indywidualne z nauczycielami.
22 maja, od godziny 17:00, odbędą się konsultacje indywidualne z nauczycielami.

19.05 Dzień bezguścia

Konkurs The BIG Challange - dyplom dla naszej szkoły
Agnieszka Potysz, Marta Kocurowska

Wyniki z Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego The BIG Challenge 2023
Już są oficjalne wyniki z konkursu,uroczyste rozdanie nagród oraz dyplomów nastąpi w ostatni dzień szkoły.

Gratulujemy sukcesu!
Napisaliście rewelacyjnie!

Agnieszka Potysz, Marta Kocurowska

Od cebulki do...wspólnego śniadania - klasa 1a.

Iwona Ochman

Wiosna w klasie 1a

Iwona Ochman

18.05 Pielgrzymka dzieci komunijnych do Sanktuarium w Piekarach Śląskich - klasa 3a i 3b

ks Marcin Wojtczak, Teresa Ciukaj, Katarzyna Burczyk-Wlazłowska

10.05- XV Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Czytanie to najlepszy sposób uczenia się"
10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu odbył się XV Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Czytanie to najlepszy sposób uczenia się".

Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Kotas z klasy Va, Filip Marek z klasy Vb oraz Cyprian Głowacki z klasy 7.
Jury przyznało wyróżnienie Maksymilianowi, a Cyprian wywalczył I miejsce.
To ogromny sukces, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Katarzyna Pietrzak

9.05- wycieczka klas 4a i 4b na Jurę Krakowsko- Częstochowską.
We wtorek 9 maja klasy 4 odwiedziły Jurę Krakowsko- Częstochowską. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Stary Młyn - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Muzeum znajduje się w stuletnim młynie i można w nim podziwiać autentyczne maszyny i narzędzia, a dzięki nowoczesnym efektom audiowizualnym młodzi ludzie mogli odbyć ciekawą podróż w czasie. Równie dobrze uczniowie bawili się na Pustyni Siedleckiej. Potem z ciekawością wysłuchali opowieści przewodnika o tajemnicach Jaskini Głębokiej w Podlesicach. Po eksploracji jaskini grupa pomaszerowała czarnym szlakiem na Górę Zborów. Podczas wędrówki można było podziwiać wapienne ostańce charakterystyczne dla jury. Kolejną atrakcją był zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, wzniesiony w XIV wieku. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Salę Tortur i ruiny zamku. Ostatnim, ale wyczekiwanym punktem programu, było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. W czasie wycieczki uczniowie mogli dowiedzieć się niezwykle interesujących rzeczy dzięki obecności Pani Haliny - przewodnik, która opowiadała ciekawostki historyczne, geograficzne oraz legendy związane z regionem.

Maria Teklak, Katarzyna Pietrzak i Joanna Mrowiec

8.05 - Spotkanie klasy 1a że strażakami z OSP Zbrosławice.

Iwona Ochman, Aleksandra Brytner

Pyszna lekcja języka angielskiego - Food Art- Projekt klasy 4a i 4b
Uczniowie klas czwartych w celu utrwalenia słownictwa z zakresu żywności, przygotowali dzieła sztuki stworzone z owoców i warzyw. Opisali w języku angielskim to co stworzyli a następnie skonsumowali własne dzieła.

Wspólne śniadanie klasy 1b

Agnieszka Puchowska

Szukasz aktualności z kwietnia?