Dzień sportu w klasach 1-3 SP.

Dzień sportu- Dzień Dziecka.
Zapraszamy rodziców, absolwentów w dniu 1 czerwca 2017r. na "Dzień sportu- Dzień Dziecka":
Godz. 14:00 – 14:30 - mecz piłki siatkowej klasa VI – rodzice, nauczyciele, absolwenci
Godz. 14:30 – 15:30- mecz piłki siatkowej klasa III Gimnazjum – rodzice, nauczyciele, absolwenci

Miejsce rozgrywek - sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Zbrosławicach

Organizator: Maria Teklak

Wspólne śniadanie w klasie 2c.

Informacja dla rodziców.
W dziale rodzic, można znaleźć LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW
dotyczący zmian w polskiej Oświacie.
Bezpośredni link.

26. maj - Majówka dla Strażaków.

Warsztaty Edukacji Ekologicznej.
25. maja w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej dla uczniów klas 5A i 5B.

17.-19. maja - Karkonosze - trzydniowa wycieczka klas 1, 2 i 3 GIM.
Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych przeżyć i dała możliwość poznania przepięknego regionu naszego kraju. Pogoda bardzo dopisała, humory również.

Program wycieczki był bardzo bogaty i bardzo ciekawy :
Zwiedziliśmy miedzy innymi: Leśną Hutę w Szklarkiej Porębie, gdzie oglądaliśmy tworzenie szklanych form, Arado - Zaginione Laboratorium Hitlera, rewelacyjny Park Miniatur w Kowarach, przepiękny Zamek w Książu.
Wdrapaliśmy się na ŚNIEŻKĘ, zwiedzaliśmy codziennie Karpacz, gdyż była to nasza baza noclegowa a wieczorami graliśmy w piłkę i siatkówkę i piekliśmy kiełbaski przy ognisku.

1 część fotorelacji (200 zdjęć) dostępna jest w galerii.
2 część fotorelacji (300 zdjęć) dostępna jest w galerii.

Wycieczka klasy 4 SP do Wieliczki.
19 maja klasa 4 sp uczestniczyła w wycieczce do Wieliczki.

Fotorelacja dostępna wkrótce

Góra Św. Anny - wycieczka klas 3A i 3B.

Projekt "Zdrowe Odżywianie" - klasa 3A.

Projekt "ROBOTY" klasa 3A.

15 maja 2017- Informacje o zagrożeniu brakiem promocji
Serdecznie zapraszamy rodziców na „Poniedziałek Informacyjny” – spotkania indywidualne z nauczycielami dotyczące informacji o zagrożeniu brakiem promocji uczniów z poszczególnych przedmiotów.
Szczegółowy harmonogram spotkań został przekazany przez wychowawców klas.

Rodziców uczniów gimnazjum w tym dniu serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne,
dotyczące 3-dniowej Wycieczki w Karkonosze, które odbędzie się o godzinie 16.45 w Świetlicy Szkolnej.
Spotkanie dotyczyć będzie zasad organizacji , bezpieczeństwa oraz harmonogramu wycieczki.

Festiwal Ekologiczny Zbrosławice 2017 szósta edycja –wyniki
Według organizatorów tegoroczny poziom artystyczny był bardzo wysoki.
W konkursie udział wzięło w sumie 122 uczestników z różnych szkół i przedszkoli.
Miło nam jest poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły:
II miejsce w kategorii 14-16 lat dla duetu: Anna Konopka i Julia Strzelczyk –„Świat bez wody"
Wyróżnienie dla klasy II Gimnazjum za „Zbiorową pracę plastyczną”
Wyróżnienie Jury: w kategorii Gimnazja dla Karoliny Czubasiewicz – za pracę„ Piękno Lasu"
Prace tworzone były pod okiem, nauczyciela plastyki i muzyki, pani Ewy Bielat.

Myślę, więc wiem!
Trzech uczniów naszej szkoły : Kacper Szajor, Łukasz Dworniczek , Klaudiusz Luks reprezentowali naszą szkołę w konkursie matematyczno-geograficznym zorganizowanym dla gimnazjów przez Zespół Szkół im Marii Konopnickiej w Pyskowicach. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnego testu oraz zajęć terenowych.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 24 , nasi uczniowie odpowiednio otrzymali :
Kacper Szajor 15 punktów
Klaudiusz Luks 19 punktów
Łukasz Dworniczek 20 punktów – zajmując tym samym IV miejsce

Na stronie organizatora czytamy : „Poziom był wysoki i wyrównany. Gorąco gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, także z Toszka i Zbrosławic".

A.P.

Spotkanie z przyrodnikiem i hodowcą zwierząt.
11. maja po raz kolejny zawitał do naszej szkoły Pan Andrzej Pająk. Tym razem przyjechał do nas z pająkami, o których opowiadał z niebywałą pasją. Przekonać się o tym mogli po raz kolejny wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w 2 godzinnych warsztatach.

Mamy nadzieję, że Pan Pająk zawita do nas również za rok

A.P.

Lekcje terenowe – klasa 2.
8.maja uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej wyruszyli na lekcje w teren. Dzieci przeprowadzały obserwacje różnych zjawisk występujących w najbliższym otoczeniu ich miejsca zamieszkania oraz dzieliły się obserwacjami z paniami wychowawczyniami.

A.P.

8. maja Konkurs z Fizyki – wyniki.
Miło jest nam poinformować, iż uczennica klasy 1 gimnazjum, Julia Strzelczyk, zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Indywidualnego Konkursu z Fizyki dla Gimnazjum.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny!

Projekt Język angielski „Mój dzień”.
4 maja- scenki z języka angielskiego – opis dnia w języku angielskim w wykonaniu uczniów klasy 4 SP

A.P.

Projekty naszych uczniów z gimnazjum na Festiwal Ekologiczny.
Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów gimnazjum przygotowane na Festiwal Ekologiczny , który odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach.

Szukasz aktualności z kwietnia?