Akademia 3 Maja.
28. kwietnia, dla uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 2 gimnazjum pod opieką wychowawczyni, pani Joanny Mrowiec. Uroczystość zapoczątkowało odśpiewanie hymnu państwowego, po którym drugoklasiści przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Na zakończenie uroczystości Dyrektor Elżbieta Pyka podkreśliła, że była to piękna lekcja historii.

A.P.

Wizyta Pszczelarza w naszej szkole.
W niecodziennych zajęciach, 28 kwietnia uczestniczyli uczniowie klasy 2. Do szkoły w tym dniu przyjechał pszczelarz, który opowiadał i pokazywał dzieciom jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje.

Akademia z okazji Dnia Ziemi.
25. kwietnia uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Bilińską przypomnieli nam jak ważna jest przyroda, która nas otacza i jak powinniśmy się o nią troszczyć każdego dnia. Czwartoklasiści przygotowali barwną akademię, podczas której można było posłuchać wierszyków i scenek o treściach ekologicznych.

Obowiązującym kolorem tego dnia w szkole, był kolor zielony.

Spotkanie z podróżnikiem.
25 kwietnia uczniowie klas 1, 2 i 3 gimnazjum wraz z wychowawcami wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbrosławicach, gdzie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Podróżnikiem, panem Romanem Pankiewiczem. Autor kilku książek, w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o swoim pobycie w Islandii, o życiu codziennym, zwyczajach tamtejszej ludności oraz roślinności. Zaprezentował nam również bardzo interesujący materiał zdjęciowy.

A.P.

Wyjazd klas 1-3 SP do kina.
Dnia 20 kwietnia klasy 1-3 Szkoły Podstawowej wybrały się do kina na bajkę "Szajbus i Pingwiny"

Egzamin gimnazjalny klasy 3 gimnazjum.
W dniach 19, 20, 21 kwietnia odbyły się w naszej szkole egzaminy gimnazjalne.
Teraz uczniowie czekają na wyniki.
Mamy nadzieję, że wyniki z egzaminu okażą się dobre i będą nagrodą dla uczniów za trud włożony w naukę.

Wielkanocne ozdoby.
Pod linkiem poniżej można zobaczyć prace wielkanocne wykonane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.

11.-12. kwiecień - wycieczka klasy 6 do Warszawy.

Prezentacja Zespołu Szkół Chemiczno - Medycznych.
12 marca uczniowie klasy 3 gimnazjum uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez nauczyciela oraz uczniów Zespołu Szkół Chemiczno- Medycznych i Ogólnokształcących.
W czasie prezentacji poznaliśmy bazę dydaktyczną szkoły oraz mieliśmy możliwość rozmowy z uczniami z „Chemika”

Pod tym linkiem znajdziecie witrynę internetową szkoły.
A.P.

Prezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno - Technicznych z Pyskowic.
W tym samym dniu uczniowie klasy 3 gimnazjum uczestniczyli również w prelekcji prowadzonej przez nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół z Pyskowic.
W czasie prezentacji poznaliśmy bazę dydaktyczną szkoły oraz mieliśmy możliwość rozmowy z uczniami z klasy mundurowej, policyjnej oraz kosmetycznej.

Pod tym linkiem znajdziecie witrynę internetową szkoły.
A.P.

Sukces naszej uczennicy w SUDOKU.
W dniu 4 kwietnia 2017 r. w Wieloprofilowym Zespole Szkół odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny SUDOKU pod patronatem Starosty Tarnogórskiego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Anna Konopka (z klasy 1 gimnajzum)
zajęła w konkursie II miejsce.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Pokoju ducha, wiary w Boga i w ludzi.
Umiejętności dostrzegania piękna tego świata
i wiary w siebie i w swoje możliwości
Społeczność Szkolna Zespołu Szkół

Wielkanoc 2017

Zasady rozliczania wypożyczanych podręczników.
W dziale "Rodzic" zamieszczono stronę "Podręczniki".
Znajdują się tam wszystkie informacje niezbędne do rozliczenia wypożyczanych podręczników.

Dodatkowo zamieszczamy protokół wypożyczenia podręczników dla każdej z klas - w celu ułatwienia rozliczenia.

Wyjazd klasy 1, 2 i 3 gimnazjum do Multikina.
3. Kwietnia wszystkie klasy gimnazjalne wybrały się do kina i uczestniczyły w projekcji „Maria Skłodowska-Curie”.

2a, 2b, 2c -wyjazd do Parku trampolin w Katowicach.
3. Kwietnia uczniowie klas drugich szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do „JUMP CITY w Katowicach.

„JUMPCITY Katowice to największy park trampolin na Śląsku! To w tym miejscu na 3 000 m2 spełniamy Wasze marzenia o lataniu i udowadniamy, że walka z grawitacją jest możliwa! Dwa olbrzymie baseny z gąbkami, największa trampolina sportowa na południu Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów i specjalna strefa dla najmłodszych - to wszystko czyni JUMPCITY najlepszym miejscem do spędzania wolnego czasu”

Szukasz aktualności z marca?