Trzy, dwa, jeden….i trzecia mobilność w ramach współpracy Erasmus+
      Tym razem w pierwszym tygodniu listopada gościliśmy w węgierskim Szeghalom. To małe miasteczko położone prawie 800 km od Zbrosławic, które przywitało nas piękną, słoneczną pogodą i cudownymi uśmiechami naszych gospodarzy.
         Pełen atrakcji tydzień to między innymi spotkania w szkole, udział w zajęciach lekcyjnych i warsztatowych. Do tego wizyta w stadninie koni z możliwością jazdy konnej, pokazami i strzelaniem samodzielnym z łuków (oczywiście pod okiem instruktorów), oraz pokazy ujeżdżania i strzelania z bata. (tego także można było samemu spróbować)
         Gospodarze zadbali także o to byśmy poznali historię i teraźniejszość samego Szeghalomi oraz Węgier – byliśmy więc gośćmi burmistrza oraz zwiedzaliśmy regionalne muzea. Wspaniałą przygodą była wizyta w Ogrodzie botanicznym połączona z rejsem statkiem, oraz zwiedzanie interaktywnego Parku Miniatur z przykładami przepięknych zamków i pałaców. To był wspaniały czas integracji, nauki i zabawy. Poznawania kultury i zwyczajów bezpośrednio u źródła – w rodzinach goszczących naszych uczniów. Zawiązały się nowe, piękne przyjaźnie, które być może zaowocują kolejnymi spotkaniami. Zatem do zobaczenia Węgry i już niebawem witaj Sycylio!

Zapraszamy do galerii.
Edyta Kowal-Wencel