Uczniowie zakwalifikowani do udziału w 1 mobilności. Słowacja 12-16 grudnia.
•     Biliński Łukasz
•     Grobarczyk Paulina
•     Laszczyk Miłosz
•     Ledwoń Selena
•     Tacka Julia
•     Ujejska Amelia

Wyjazd na Słowację
Spiska Teplica, Słowacja 12-16 grudzień 2022 r.

Pierwsze spotkanie projektowe już za nami!
Podczas 5 dniowego pobytu poznaliśmy osobiście naszych partnerów projektowych. Odwiedziliśmy
Szkołę w Spiskiej Teplicy, uczestniczyliśmy w lekcjach i codziennym życiu szkoły. Przyjrzeliśmy się również pracy słowackich nauczycieli i kadry zarządzającej.
Pierwszego dnia, w drodze konkursu wybraliśmy logo projektu oraz imię dla głównego bohatera.
Głosami uczniów uczestniczących w mobilnościach (6 głosów dla każdego kraju) najlepszym projektem uznano logo słowackie. Polska drużyna wymyśliła za to najciekawsze imię dla głównego bohatera! Od 12 grudnia nasz bohater otrzymał imię: H.I.P.S.-chee (gdzie H.I.P.S. to pierwsze litery naszych krajów, zaś chee to skrót od słowa: cheese).
Podczas wizyty na Słowacji zwiedziliśmy Wysokie Tatry i kolejką górską udaliśmy się na Hrebienok, gdzie mogliśmy podziwiać budowle zrobione z lodu.
W Starym Smokovcu zawitaliśmy do Tricklandii, a w Popradzie zrobiliśmy zakupy na świątecznym jarmarku i jeździliśmy na łyżwach.
W miejscowości Vychodna odwiedziliśmy farmę produkującą tradycyjne, słowackie sery (przypominające trochę nasze oscypki). Uczestniczyliśmy również w warsztatach wyrobu masła.

Serdecznie dziękujemy naszym słowackim przyjaciołom ze Spiskiej Teplicy za gościnę i przygotowanie programu wizyty doskonale wpisującego się w założenia projektu, czyli: komunikację, zdrowy styl życia, rozrywkę, edukację i specjalne potrzeby.

Czekamy z niecierpliwością na Wasz przyjazd do Polski! Drugie spotkanie projektowe zostało zaplanowane na 17-21 kwietnia w Polsce, w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Zbrosławicach.

Zapraszamy do galerii.
Edyta Kowal-Wencel, Patrycja Slodczyk