Wygraliśmy nagrodę Szkoła z eTwinning Gmina Zbrosławice Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w ZbrosławicachZ sukcesem zakończyliśmy rok szkolny.
Dobiegł końca Rok Szkolny 2021/2022. Rok wielu wzruszeń, ciężkiej pracy, Waszych małych i dużych sukcesów.

w klasach 1-3 aż 57 uczniów ukończyło rok szkolny z wyróżnieniem
w klasach 4-8 aż 67 uczniów otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem
w klasach 4-8 zostały przyznane 63 oceny wzorowe z zachowania
Stypendia Wójta otrzymało: 29 uczniów w tym 15 uczniów za oba semestry
Najwyższa średnia w szkole: uczeń klasy 6 - średnia: 6.0
Dyrekcja


24.06 Uroczyste zakończenie roku szkolnego - klasy 8a i 8b

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Wychowawcy klas.


24.06 Uroczyste zakończenie roku szkolnego - klasy 4-7

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Wychowawcy klas.


24.06 Uroczyste zakończenie roku szkolnego - klasy 1-3

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Wychowawcy klas.


23.06 Piknik szkolny i Mam Talent.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Rada rodziców, Samorząd Uczniowski, Wychowawcy klas.


23.06 - wspólny wyjazd na pizzę i lody do Tarnowskich Gór- klasa 8b

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Maria Teklak


Samorządowe zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Opiekunowie SU


Moja Szkoła ma 90 lat!!!

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Dyrekcja Szkoły


Moja Szkoła ma 90 lat!!!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem z nami świętować to wyjątkowe wydarzenie już w najbliższy wtorek 21 czerwca 2022r. od godziny 15:00.

W programie między innymi:
- historia i teraźniejszość szkoły w wykonaniu uczniów,
- zasadzenie drzewa 90-lecia,
- możliwość zwiedzania szkolnych klas, pokaz i szybki kurs I pomocy, filmy i prezentacje o szkole, wystawy prac uczniów i absolwentów i wiele innych.

O 13:00 w kościele parafialnym w Zbrosławicach odprawiona będzie Msza św. dziękczynna z okazji 90-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, oraz rodziców i dobrodziejów szkoły a także w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

ZAPRASZAMY!!!

Dyrekcja


14.06 wycieczka klasy 6 do Zoo w Opolu

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Bożena Badura- Gola


Nasz kolejny sukces! Książka napisana wspólnie przez kraje partnerskie już na Amazon.
Książka pisana i tłumaczona przez naszych uczniów wspólnie z uczniami z Anglii, Hiszpanii oraz Macedonii właśnie ukazała się na amazon.

Poniżej link:
https://www.amazon.co.uk/dp/B0B1S58D4G/ref=cm_sw_r_wa_api_i_6ZYEPEPCVRKSXBRB0V5Y

Jeszcze raz dziękuję WSZYSTKIM uczniom zaangażowanym w powstawanie naszej wspólnej książki.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Agnieszka Potysz


10.06 - komers klasy 8b

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Uczniowie klasy 8b


10.06 wycieczka klasy 2b do Osikowej Doliny.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Katarzyna Burczyk-Wlazłowska


9.06 wyjazd do Toszka- klasa 1a i 1b

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Maryna Ochman i Barbara Ochman


Karta rowerowa
6 czerwca uczniowie klas czwartych przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy uczestnicy pokonali plac manewrowy bezbłędnie! A zatem gratulujemy i życzymy "szerokiej drogi"smile

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Betyna Hem, wychowawcy klas


6-8.06.2022 3dniowa wycieczka klas 5a i 5b – Góry Świętokrzyskie.
Podróże kształcą. To powiedzenie znamy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się również 31 uczniów klas 5a i 5b. W dniach 6-7 czerwca uczniowie pod opieką swoich wychowawców i siostry zakonnej wyruszyli na 3 dniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej - Parku Etnograficznego w Tokarni, który skupia zabytkowe obiekty budownictwa drewnianego przeniesione z różnych miejscowości regionu świętokrzyskiego.

Kolejną, zaplanowaną atrakcją było zobaczenie ruin zamku w Chęcinach. Słuchając ciekawych opowieści przewodnika, przechadzaliśmy się wśród ruin zamku, oglądaliśmy rycerskie zbroje, a na baszcie próbowaliśmy wypatrzeć Białą Damę. Wieczorem po obiadokolacji udaliśmy się na kielecki rynek aby zrelaksować się i odpocząć przy szumie fontann a na koniec dnia zdążyliśmy jeszcze pograć w Mafię.

Kolejny dzień przyniósł kolejne wyzwania. Dzień rozpoczęliśmy od bardzo interesujących warsztatów edukacyjnych w Centrum Kulturowo- Archeologicznym w Nowej Słupii. Następnie zwiedzaliśmy muzeum Dymarek Świętokrzyskich. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na wycieczkę pieszą na Święty Krzyż. Kolejnym punktem programu nasze wycieczki było zwiedzanie gołoborza (Muzeum Przyrodnicze oraz zespół klasztorny bazyliki na Świętym Krzyżu)

3ciego dnia wycieczki, kolejną, nie lada atrakcją dla uczestników wyjazdu, okazało się zwiedzanie podziemnego labiryntu jaskiń w centrum geologicznym Kadzielnia. Następnie dotarliśmy do Zagańska gdzie podziwialiśmy Bartka- słynnego dęba- staruszka. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w muzeum polskiego noblisty- Henryka Sienkiewicza oraz specjalnie dla nas zorganizowana lekcja.

Tradycyjnie w drodze powrotnej, jak to już na naszych wycieczkach bywa, zahaczyliśmy o Mcdonald’s.

Wróciliśmy pod szkołę w godzinach wieczornych zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Agnieszka Potysz i Marta Kocurowska.


28.05 - 6.06 Zielona Szkoła - Jastrzębia Góra
W maju 2022r. nasi trzecioklasiści wybrali się na zieloną szkołę do nadmorskiego kurortu. Skorzystali z oferty biura podróży Lubatur z Będzina. Dziewiętnastu uczestników zielonej szkoły to uczniowie klasy 3a i 3b, którzy pod opieką p. Blanki Antoszczyk i p. Marii Teklak spędzili 10 dni w Ośrodku Wypoczynkowym Diuna w Jastrzębiej Górze. Program zielonej szkoły był bardzo intensywny i różnorodny. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku, czyli historyczny zamek krzyżacki. Następnie uczniowie udali się na wycieczkę do Trójmiasta, gdzie spacerując przez Skwer Kościuszki w Gdyni mogli podziwiać słynny okręt Błyskawica oraz trójmasztowy żaglowiec Dar Pomorza. Jeśli Trójmiasto to oczywiście Molo w Sopocie – najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Przepiękne zabudowania w Gdańsku można było podziwiać podczas spaceru m.in. ulicą Mariacką. Ogromne wrażenie zrobiło na uczestnikach kolonii Centrum Experyment w Gdyni, gdzie każdy mógł wykonać swoje ulubione doświadczenie. Ciekawą atrakcją był także rejs statkiem po morzu, podczas którego mogli zobaczyć Cypel Helski czyli początek Polski. Udało się również odwiedzić Fokarium na Helu. Innym razem uczniowie doskonalili technikę pływania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Przy okazji zwiedzili również port w tej samej miejscowości. Wyjątkowa wizyta miała miejsce w Kinie Żeglarz w Jastarni. Jest to ostatnie prawdziwe, stare kino. Można tam odbyć podróż w czasie bez popcornu i nachosów. Podczas pobytu w ośrodku Diuna nie zabrakło takich atrakcji jak ognisko, dyskoteka, gry i zabawy integracyjne czy mecz piłki nożnej. Niecodziennym wydarzeniem było pasowanie. Animatorka w stroju Neptuna mianowała każdego wypowiadając słowa „ Ze szczura lądowego stajesz się morskim wilkiem”. Uczniowie mieli również okazję poznać roślinność Nadmorskiego Parku Krajobrazowego spacerując ścieżkami edukacyjnymi, kiedy tylko czas na to pozwolił. Także wspaniałe budowle z piasku, wspólne zabawy oraz spacery brzegiem morza w otoczeniu oryginalnego klifowego wybrzeża z pewnością urozmaiciły pobyt naszych trzecioklasistów. Miłe wspomnienia, niezapomniane przeżycia, cudowne chwile na długo pozostaną w pamięci uczestników zielonej szkoły.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Blanka Antoszczyk i Maria Teklak


7.06.2022 pasowanie na czytelnika - klasa 1b

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Barbara Ochman


7.06.2022 pasowanie na czytelnika - klasa 1a

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Martyna Ochman


Sensoplastyka klasa 1a i 1b.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Martyna Ochman i Barbara Ochman


My sweet monster- projekt klasy 1b.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Marta Kocurowska


Nasze drużyny ratownicze znowu bezkonkurencyjne!
W 1 miedzyszkolnych zawodach drużyn ratowniczych w Zabrzu, nasi szkolni ratownicy zgarnęli wszystkie możliwe trofea. W konkurencjach indywidualnych miejsce pierwsze zajęła: Paulina Grobarczyk, miejsce drugie: Anna Strzelczyk, a miejsce trzecie: Amelia Ujejska. W konkurencji drużyn - 3 drużyny ze Zbrosławic zajęły 1 miejsce!

Szkołę reprezentowali:
Paulina Grobarczyk
Paulina Loch
Dominika Pilarz
Hanna Prymas
Amelia Ujejska
Anna Strzelczyk
Natalia Cebula
Bartosz Popławski
Kamil Büyükbayrak

Rozpiera nas duma! Brawo-zawodnicy! Szkoła Podstawowa w Zbrosławicach to chyba najbezpieczniejsze miejsce w całym województwie 😁

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Edyta Kowal-Wencel, Julia Gajda, Marta Kocurowska


3.06 Dzień sportu w naszej szkole - klasy 4-8.
Dzień Dziecka obchodzi cały świat. W naszej szkole Dzień Dziecka świętowaliśmy 3 czerwca. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 i 4-8 wzięli udział w zabawach i rozgrywkach sportowych na boisku szkolnym. A były to między innymi: tor przeszkód, skoki w workach, slalom z dużą piłką, rzut piłeczką palantową, rzut do celu małą piłką lekarską, rzut do ruchomego celu oraz drużynowa gra w zbijaka. Było dużo radości i emocji płynących z rywalizacji. Nie zabrakło słodkości dla każdego ucznia zasponsorowanych przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za uczestnictwo, ducha walki oraz fantastyczną zabawę. Mamy nadzieję, że ten dzień przyniósł radość każdemu dziecku.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Mateusz Zawadzki i Michał Ukleja


3.06 Dzień sportu w naszej szkole - klasy 1-3.
Dzień Dziecka obchodzi cały świat. W naszej szkole Dzień Dziecka świętowaliśmy 3 czerwca. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 i 4-8 wzięli udział w zabawach i rozgrywkach sportowych na boisku szkolnym. A były to między innymi: tor przeszkód, skoki w workach, slalom z dużą piłką, rzut piłeczką palantową, rzut do celu małą piłką lekarską, rzut do ruchomego celu oraz drużynowa gra w zbijaka. Było dużo radości i emocji płynących z rywalizacji. Nie zabrakło słodkości dla każdego ucznia zasponsorowanych przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za uczestnictwo, ducha walki oraz fantastyczną zabawę. Mamy nadzieję, że ten dzień przyniósł radość każdemu dziecku.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Fotorelacja - ciąg dalszy - dostępna jest w galerii.
Mateusz Zawadzki i Michał Ukleja


Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego - Albus2022 -wyniki.
Ogromnym sukcesem zakończył się również kolejny konkurs z języka angielskiego, który odbył się w naszej szkole 11 maja.

W tej edycji konkursu tytuł Laureata zdobyli:
Jonasz Bayaty (klasa 8b)
Anna Strzelczyk (klasa 7b)
Maria Góra (klasa 4a)
Cyprian Głowacki (klasa 6)

Kolejni uczniowie otrzymali wyróżnienie, a są to:
Tymon Ostafińśki (klasa 8a)
Miłosz Laszczyk (klasa 7a)
Felipe Geraldo (klasa 6)
Alicja Korniak (klasa 5a)
Oskar Dyla (klasa 5b)
Julian Pawlikowski (klasa 4a)
Milena Komorowska (klasa 4b)
Paweł Baron (klasa 4b)

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!
Wręczenie dyplomów wkrótce.
Agnieszka Potysz i Marta Kocurowska


Wyniki międzynarodowego konkursu The Big Challenge.
Z naszej szkoły zgłosiło się 39 ochotników z klas 4-8. Testy rozwiązywali na 4 poziomach językowych zgodnie ze swoim wiekiem i stopniem zaawansowania (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).
Istotną częścią konkursu było rozumienie ze słuchu, czyli umiejętność bardzo potrzebna w praktycznym użyciu języka.

Wyniki:
na poziomie 1 – najlepsza w naszej szkole okazała się Alicja Korniak z klasy 5a
na poziomie 2 – najlepszy w szkole okazał się Cyprian Głowacki z klasy 6
na poziomie 3 – najlepszy w szkole był Miłosz Laszczyk z klasy 7a
na poziomie 4 – najlepszy w szkole był Jonasz Bayaty z klasy 8b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że spróbują znowu swoich sił za rok.

Oficjalne wręczenie nagród nastąpi wkrótce!

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Agnieszka Potysz i Marta Kocurowska


1.06 Dzień dziecka 1b

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Barbara Ochman


1.06 Dzień dziecka w klasie 2a.

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Teresa Ciukaj


1b - badacze przyrody

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Barbara Ochman


1.06 Komers klasy 8a

Fotorelacja dostępna jest w galerii.
Uczniowie klasy 8a


Egzamin ósmoklasisty za nami!

Fotorelacja dostępna jest w galerii.


Szukasz aktualności maja?
są tutaj!

Poprawny CSS!
Witryna nie wykorzystuje ciasteczek (ang. cookies)
w celach sesyjnych oraz statystycznych.