Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz Spółdzielni Uczniowskiej!
W imieniu uczniów składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz Spółdzielni Uczniowskiej za wsparcie finansowe następujących projektów:
Have yourself a Merry Little Christmas
E-Christmas cards
European Christmas Tree.

Koordynator: Agnieszka Potysz

Podziękowania dla krajów partnerskich.
Dziękujemy serdecznie za otrzymane kartki oraz ozdoby świąteczne.

We would like to say thank you for all christmas cards and decorations we received.

Wspólne kolędowanie w kościele.
20 grudnia, wzorem lat ubiegłych, uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z wychowawcami na wspólne kolędowanie do Kościoła. Po zakończonym kolędowaniu każda z klas wróciła do szkoły na swoją klasową wigilijkę.

Kapela góralska w naszej szkole.
16 grudnia uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać przepięknego koncertu świątecznego w wykonaniu kapeli góralskiej „Beskidzcy Zbóje”

Warsztaty Szachowe.
12 grudnia klasy drugie wzięły udział w pierwszych warsztatach szachowych. Odbyły się one na Politechnice Śląskiej. Były to rozgrywki uczniowie kontra studenci. W grupie uczniów znalazła się nasza uczennica Marta Libek. Rozgrywki zakończyły się remisem.

Martyna Ochman

Kolejne kartki świąteczne.
9 grudnia otrzymaliśmy kolejne kartki świąteczne. Tym razem przyszły one prosto z Hiszpanii oraz Armenii.

Kolejne kartki świąteczne.
9 grudnia otrzymaliśmy kolejne kartki świąteczne. Tym razem przyszły one prosto z Włoch oraz Czech.

Mikołajki.
Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował dla kolegów i koleżanek mikołajki. Mikołaj szczególnie wiele radości sprawił uczniom klas młodszych, którzy dostali nie tylko czekoladowe figurki, ale także drobne prezenty.

Z tej okazji w klasach drugich został zorganizowany także konkurs pt. "Najpiękniejszy Mikołaj". Piękne prace uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

Martyna Ochman

Świątecznie i mikołajkowo!
6 grudnia w ramach świątecznych lekcji mikołajkowych ćwiczyliśmy na lekcjach języka angielskiego piosenki świąteczne, które następnie nagraliśmy dla naszych rówieśników z krajów partnerskich .

Kartki świąteczne z Portugalii.
6 grudnia nasi uczniowie otrzymali długo wyczekiwane kartki świąteczne z Portugalii.

Kartki świąteczne z Litwy i Macedonii Północnej.
5 grudnia nasi uczniowie otrzymali kolejne kartki , tym razem wysłali je do nas nasi rówieśnicy z Litwy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne oraz na informacje czy nasze kartki już dotarły do krajów partnerskich.

Kartki świąteczne prosto ze Szwecji oraz Słowacji.
Dnia 4 grudnia otrzymaliśmy pierwsze kartki świąteczne ! Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Ozdoby świąteczne dla naszych uczniów!
Dnia 2 grudnia dotarły do nas pierwsze ozdoby świąteczne wykonane dla naszej szkoły przez uczniów ze szkoły partnerskiej z Portugalii. Czekamy na kolejne, tym razem z Anglii.

Projekt "e- Christmas"
W projekcie biorą udział szkoły z Polski, Grecji, Ukrainy, Litwy, Włoch i Portugalii.
Szkoły partnerskie w ramach projektu wysyłają do siebie ozdoby świąteczne oraz życzenia.
Nasza szkoła wysłała ozdoby do szkół z Litwy, Włoch oraz Portugalii.

Projekt "European Christmas Tree"
Jest to kolejny projekt, którego nasza szkoła jest założycielem. W projekcie oprócz naszej szkoły biorą udział szkoły z Portugalii, Turcji, Ukrainy, Anglii oraz Hiszpanii. Projekt polega na wykonaniu ozdób świątecznych z materiałów nadających się do recyklingu, które następnie wysyłane będą do wylosowanych szkół. Nasze ozdoby wysłaliśmy do szkoły w Portugalii oraz Anglii.

Projekt "Have yourself a Merry Little Christmas”
W tym roku również nasi uczniowie biorą udział w europejskim projekcie wymiany kartek świątecznych. Założycielem projektu „ Have yourself a Merry Little Christmas” jest nasza szkoła. Koordynujemy wysyłkę tak, aby wszyscy uczniowie z krajów partnerskich otrzymali kartki pisane do nich w języku angielskim przez swoich rówieśników. W tym roku dołączyli do nas : Hiszpania, Grecja, Macedonia Północna, Rumunia, Włochy, Turcja, Serbia, Armenia, Czechy, Słowacja, Szwecja, Litwa, Portugalia oraz Anglia. W sumie w projekcie uczestniczą 33 szkoły. Większość kartek już wysłaliśmy i z niecierpliwością czekamy na kartki od naszych kolegów.

Głosowanie na logo projektu zakończone.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom naszej szkoły za oddawanie głosów.
Wygrała szkoła partnerska z Rumunii i to właśnie jej logo będzie wspólnym logo projektu eTwinning.
Logo naszej szkoły, zajęło II miejsce. Otrzymaliśmy w sumie 148 głosów.

Szukasz aktualności z listopada?