Edukacja WŁĄCZAJĄCA - Szkoła bardziej SPRZYJAJĄCA
Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zbrosławicach bierze udział w projekcie pn. Edukacja WŁĄCZAJĄCA - Szkoła bardziej SPRZYJAJĄCA na terenie Gminy Zbrosławice współfinansowanym ze środków Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+) realizowanym przez Gminę Zbrosławice.

Tytuł projektu: Edukacja WŁĄCZAJĄCA - Szkoła bardziej SPRZYJAJĄCA na terenie Gminy Zbrosławice
Program: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+)
Priorytet: FESL.06.00-Fundusze Europejskie dla edukacji
Działanie: FESL.06.02-Kształcenie ogólne
Cel i opis projektu: Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych 511 uczniów uczęszczających do 8 szkół podstawowych w Gminie Zbrosławice poprzez zapewnienie im sprzyjających warunków do rozwijania indywidualnego potencjału, tak by w przyszłości umożliwić́ im pełnię rozwoju osobistego na miarę̨ swoich możliwości oraz pełne włączenie w życie społeczne.

Cel główny projektu będzie realizowany przez następujące działania:
1. Realizację zajęć́ dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczniów:
- zajęcia specjalistyczne,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze,
- zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się̨,
- zajęcia rozwijające uzdolnienia,
- działania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży,
- zajęcia integracyjne,
- wsparcie świetlic szkolnych.
2. Kompleksowe dostosowanie i wyposażenie placówek edukacyjnych oraz dodatkowe formy wsparcia.
3. Podnoszenie umiejętności 63 nauczycieli oraz 260 rodziców/opiekunów dzieci do potrzeb edukacji ogólnodostępnej.
4. Podnoszenie umiejętności 260 rodziców/opiekunów.
Zaplanowane działania dotyczą̨ przede wszystkim uczniów, którzy najbardziej potrzebują̨ wsparcia – koncentrują̨ się̨ na uczennicach i uczniach z niepełnosprawnościami lub niedostosowanymi społecznie i zapewnieniu im pełnego dostępu do edukacji, z właściwym wsparciem w szkole w zakresie specjalnych potrzeb psychofizycznych.
Zaplanowane w ramach projektu działania uwzględniają̨ zasady projektowania uniwersalnego w nauczaniu. W trakcie realizacji projektu nauczyciele będą̨ korzystać́ ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.

Okres realizacji projektu: 2024-06-01 - 2026-08-31
Wartość projektu / dofinansowanie:
Całkowita wartość projektu 2 279 678,24 zł w tym:
Dofinansowanie 2 165 694,32 zł
w tym:
wartość dofinansowania z UE: 1 937 726,50 zł
Budżet Państwa (z kontraktu programowego): 227 967,82 zł

Wszystkie szczegóły i aktualności dotyczące działań projektowych można znaleźć w zakładce: "Projekt Unijny I".

Agnieszka Bilińska

Świętowanie różnorodności językowej w obiektywie - obchody EDJ w naszej szkole
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć na naszej stronie internetowej, gdzie możecie zobaczyć fotorelację z Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole! Uwieczniliśmy najciekawsze momenty z gier i zabaw językowych, radosne emocje uczniów oraz wspólne chwile nauki i zabawy. To była wyjątkowa okazja do integracji i poznawania różnych kultur.

Kliknij, aby przenieść się do naszej galerii i przeżyć to wydarzenie jeszcze raz razem z nami!
Nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i włoskiego

Europejski Dzień Języków - podziękowania i prośba o głosy
Chcielibyśmy serdecznie podziękować nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za niesamowite zaangażowanie w tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków. Stroje, które dzieci wraz z rodzicami przygotowały były wyjątkowe i zrobiły ogromne wrażenie. Pomysłowość i kreatywność w dekorowaniu drzwi klasowych również zasługują na ogromne uznanie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki tym wszystkim staraniom, nasza szkoła zakwalifikowała się do etapu głosowania!

Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na naszą szkołę pod poniższym linkiem:
(wystarczy kliknąć VOTE FOR EVENT)

Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć jak pięknie prezentowała się szkoła tego dnia.
Nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i włoskiego

Spotkania z rodzicami
Wychowawcy poszczególnych klas zapraszają na spotkania z rodzicami,
które odbędą wg. następującego harmonogramu:
2a - sala 6 3b - sala 6 3a - sala 26 7a - sala 27
5a - sala 36 6b - sala 25 7b - sala 7 6a - sala 2
2b - sala 26 1a - sala 1 1b - sala 1 4b - sala 33a
4a - sala 33a 5b - sala 34 8b - sala 33 8a - sala 24a

Wywiadówki rozpoczynamy od godziny 17.00

Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie do biblioteki
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich serdecznie do odwiedzenia naszych skromnych progów. Jak zwykle czerwiec i wrzesień to " gorący czas" w bibliotece, u nas zawsze się dużo dzieje. Już za moment ruszamy z kolejnymi akcjami dla naszych czytelników. Do których serdecznie wszystkich zapraszamy. Tym czasem, przypominamy o super akcji " Czytanie na polanie", w której nasi uczniowie uczestniczyli w czerwcu. Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie się cieszyła również dużym zainteresowaniem. Podobnie jak gra terenowa "Akademia Pana Kleksa" przygotowana przez bibliotekę szkolną na festyn rodzinnym w Zbrosławicach.

Zapraszamy do galerii.
Anna Harasym-Sochor, Edyta Kowal-Wencel

Szkoły pełne talentów
Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoły pełna talentów 3” prowadzonej przez sieć sklepów Lidl!
Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.

Zebrane Talenciaki możesz przekazać:
• fizycznie w Szkole (do skrzynki w świetlicy szkolnej lub do skrzynki w sekretariacie szkoły)
• lub zeskanować kod QR z TALENCIAKA i przekazać punkty na konto szkoły.

TUTAJ MOŻESZ PRZEKAZAĆ NASZEJ SZKOLE TALENCIAKI!

Akcja trwa do 31.10.2024r.!
Administrator strony

Szukasz aktualności z czerwca?