Wycieczka klasy 5a i 5b
W zeszłym tygodniu odbyła się wycieczka klas V do chorzowskiego Planetarium.
Bożena Badura-Gola

Rekrutacja
Uwaga - rusza rekrutacja uczniów do projektu "Edukacja włączająca - szkoła bardziej sprzyjająca"
Szczegóły rekrutacji w zakładce projektu oraz na tablicy ogłoszeń w szkole.
Agnieszka Bilińska

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach
W dniu 8 października w katowickim Spodku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach. Wśród prawie 1200 uczestników rywalizowało aż 7 uczniów naszej Szkoły! Najlepszym wynikiem może pochwalić się Maria Góra, która w kategorii dziewcząt z klas VII zajęła 3 miejsce! Wyniki pozostałych szachistów przedstawiają się następująco:
- Mikołaj Grajcar - 30 miejsce na 102 zawodników w kategorii chłopców z klas II
- Jan Koniew - 38 miejsce na 92 zawodników w kategorii chłopców z klas VII
- Konrad Korniak - 39 miejsce na 126 zawodników w kategorii chłopców z klas III
- Leon Maj - 50 miejsce na 126 zawodników w kategorii chłopców z klas III
- Maksymilian Mzyk - 12 miejsce na 126 zawodników w kategorii chłopców z klas III
- Michał Schudy - 21 miejsce na 117 zawodników w kategorii chłopców z klas IV

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałego występu! Jesteśmy z Was ogromnie dumni!

Kliknij, aby przenieść się do galerii i przeżyć to wydarzenie jeszcze raz razem z nami!
Joanna Schudy

Edukacja WŁĄCZAJĄCA - Szkoła bardziej SPRZYJAJĄCA
Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zbrosławicach bierze udział w projekcie pn. Edukacja WŁĄCZAJĄCA - Szkoła bardziej SPRZYJAJĄCA na terenie Gminy Zbrosławice współfinansowanym ze środków Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+) realizowanym przez Gminę Zbrosławice.

Tytuł projektu: Edukacja WŁĄCZAJĄCA - Szkoła bardziej SPRZYJAJĄCA na terenie Gminy Zbrosławice
Program: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+)
Priorytet: FESL.06.00-Fundusze Europejskie dla edukacji
Działanie: FESL.06.02-Kształcenie ogólne
Cel i opis projektu: Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych 511 uczniów uczęszczających do 8 szkół podstawowych w Gminie Zbrosławice poprzez zapewnienie im sprzyjających warunków do rozwijania indywidualnego potencjału, tak by w przyszłości umożliwić́ im pełnię rozwoju osobistego na miarę̨ swoich możliwości oraz pełne włączenie w życie społeczne.

Cel główny projektu będzie realizowany przez następujące działania:
1. Realizację zajęć́ dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczniów:
- zajęcia specjalistyczne,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze,
- zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się̨,
- zajęcia rozwijające uzdolnienia,
- działania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży,
- zajęcia integracyjne,
- wsparcie świetlic szkolnych.
2. Kompleksowe dostosowanie i wyposażenie placówek edukacyjnych oraz dodatkowe formy wsparcia.
3. Podnoszenie umiejętności 63 nauczycieli oraz 260 rodziców/opiekunów dzieci do potrzeb edukacji ogólnodostępnej.
4. Podnoszenie umiejętności 260 rodziców/opiekunów.
Zaplanowane działania dotyczą̨ przede wszystkim uczniów, którzy najbardziej potrzebują̨ wsparcia – koncentrują̨ się̨ na uczennicach i uczniach z niepełnosprawnościami lub niedostosowanymi społecznie i zapewnieniu im pełnego dostępu do edukacji, z właściwym wsparciem w szkole w zakresie specjalnych potrzeb psychofizycznych.
Zaplanowane w ramach projektu działania uwzględniają̨ zasady projektowania uniwersalnego w nauczaniu. W trakcie realizacji projektu nauczyciele będą̨ korzystać́ ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.

Okres realizacji projektu: 2024-06-01 - 2026-08-31
Wartość projektu / dofinansowanie:
Całkowita wartość projektu 2 279 678,24 zł w tym:
Dofinansowanie 2 165 694,32 zł
w tym:
wartość dofinansowania z UE: 1 937 726,50 zł
Budżet Państwa (z kontraktu programowego): 227 967,82 zł

Wszystkie szczegóły i aktualności dotyczące działań projektowych można znaleźć w zakładce: "Projekt Unijny I".

Agnieszka Bilińska

Szkoły pełne talentów
Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoły pełna talentów 3” prowadzonej przez sieć sklepów Lidl!
Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.

Zebrane Talenciaki możesz przekazać:
• fizycznie w Szkole (do skrzynki w świetlicy szkolnej lub do skrzynki w sekretariacie szkoły)
• lub zeskanować kod QR z TALENCIAKA i przekazać punkty na konto szkoły.

TUTAJ MOŻESZ PRZEKAZAĆ NASZEJ SZKOLE TALENCIAKI!

Akcja trwa do 31.10.2024r.!
Administrator strony

Szukasz aktualności z czerwca?