26 września - Obchody Europejskiego Dnia Języków w klasach IV- VIII.
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, który przypada na 26 września, w naszej szkole podczas lekcji języka angielskiego uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz przygotowany dla nich przez ich kolegów z Portugalii, Włoch, Macedonnii oraz Grecji. Oglądaliśmy filmy w języku angielskim przygotowane dla nas przez rówieśników z Turcji, Serbii, Hiszpanii. Tworzyliśmy flagi i plakaty krajów europejskich oraz graliśmy w bingo podczas zajęć z języka angielskiego, włoskiego oraz niemieckiego.

26 września - Obchody Europejskiego Dnia Języków w klasach 1-3.
Uczniowie nauczyli się mówić "Dzień Dobry" w różnych językach, próbowali nie połamać swoich języków w łamańcu językowym po angielsku oraz stworzyli projekty klasowe "Flags of European Countries".

Marta Kocurowska

Interaktywnie z językiem angielskim.
Nasza szkoła jest założycielem projektu „Celebrating European Day of Languages at our schools” . W projekcie, oprócz naszej szkoły, uczestniczą : Rumunia, Grecja, Serbia, Wielka Brytania, Turcja, Macedonia, Francja, Hiszpania, Włochy, Łotwa ,Ukraina, Szwecja, Chorwacja, Portugalia oraz Francja. W ramach projektu uczniowie klas IV- VIII przygotowywali w domu, następnie testowali gry na języku angielskim. Gry te wykorzystamy podczas organizacji w naszej szkole obchodów Europejskiego Dnia Języków, udostępniając je na platformie Twinspace, na której 26 października, będą w nie mogli zagrać uczniowie z krajów partnerskich.

Sprzątanie świata w naszej szkole.
W dniach 24- 26 września uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję i posprzątali kawałek swojego świata.
Oto efekty.

„Umiem pływać”
W ramach programu "Umiem pływać" klasy trzecie uczęszczają na basen.

80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.
Klasa Va upamiętniła 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej samodzielnie wykonaną gazetką. Fotorelacja dostępna jest w galerii.

Apel upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.
W środę 11 września 2019r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, przygotowany przez uczniów klas VII, VIIIA oraz VIIIB.

Wielkie Narodowe Czytanie.
Maria Olech

Wielkie Narodowe Czytanie.
W piątek 6 września 2019 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach uczniowie klasy Va przeczytali z podziałem na role innym uczniom szkoły i nauczycielom nowelę Bolesława Prusa Katarynka, uczestnicząc w ten sposób w 8 Akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP.
Wszyscy uczniowie klasy Va uczestniczyli w Akcji Narodowego Czytania. Ci, dla których brakło ról, wykonali samodzielnie napisy i odwzorowali logo akcji

Maria Olech

Gwarki 2019.
W piątek 6 września 2019 roku w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach odbył się "XVI Tarnogórski Bieg Sedlaczka".
Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z innych szkół z powiatu na dystansie 800 metrów. Na starcie stanęli najlepsi biegacze z 13 tarnogórskich szkół. Na starcie stanęło ponad 60 sportowców w kategorii dziewcząt i chłopców.
W kategorii „dziewczęta” na najwyższym podium stanęła nasza uczennica z klasy szóstej - Maja Słomska.Drugie miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5, a miejsce trzecie wywalczyła zawodniczka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach.
W kategorii „chłopcy” pierwsze miejsce zajął zawodnik Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach, drugie miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach, III miejsce przypadło uczniowi Zbrosławic - Sławomirowi Stuparu.
W kategorii zespołowej uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli II miejsce z wynikiem 318 pkt. I miejsce przypadło Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Tarnowskich Górach. Ich drużyna zdobyła 323 punktów. III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach, która wywalczyła 296 pkt.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wielkie emocje podczas biegów i życzymy wielu sukcesów sportowych.

Maria Teklak

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
2 września w naszej szkole odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego.

Półkolonie w naszej szkole.
W dniach 24-28.06 2019 oraz 1-5.07.2019 w naszej szkole odbywały się półkolonie letnie prowadzone przez Panią Agnieszkę Bilińską oraz Panią Martę Kocurowską. Na pierwszym spotkaniu, uczniowie stworzyli kontrakt półkolonijny przypominający zasady właściwego zachowywania się podczas wszystkich zajęć i wyjazdów. W pierwszym tygodniu półkolonii uczestnicy mieli okazję zobaczyć film animowany "Alladyn" w Cinema City w Bytomiu, "wyszaleć się" w Parku Trampolin w Tarnowskich Górach oraz na okolicznym placu zabaw, skorzystali z atrakcji na pływalni Delfin w Gliwicach, spędzili czas w Pyskowicach degustując lody rzemieślnicze oraz pizzę jak również tworzyli piękne potworki z origami. Z kolei drugi tydzień półkolonii rozpoczął się wyjściem do OSP w Zbrosławicach, gdzie uczestnicy przeszli kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznali specyfikę pracy strażaków. W kolejnych dniach zorganizowane zostały wyjazdy do Cinema City w Gliwicach na film "sekretne życie zwierzaków domowych 2", wyjazd na pływalnię Delfin oraz zwiedzanie miasta Tarnowskie Góry. Wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim wiele radości i był wspaniałym rozpoczęciem wakacji.

Marta Kocurowska

Szukasz aktualności z lipca i sierpnia?