Zakończenie zbiórki surowców.
Samorząd szkolny informuje o zakończeniu zbiórki surowców wtórnych oraz nakrętek.
Wszystkim zaangażowanym dziękujemy!

Dzień sportu w klasach 5a, 5b, 6

Dzień sportu w klasie 2a, 2b i 3
Fotorelacja dostępna jest w galerii

Dzień sportu w klasach 1a i 1b.

Karta rowerowa.

„Spring cards” z Turcji.
Miło nam jest poinformować, że w czwartek otrzymaliśmy wiosenne kartki od naszej partnerskiej szkoły z Turcji.

Fotorelacja dostępna jest w galerii

25-26 maja – wycieczka klasy Vb do Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce.
W dniach 25 - 26 maja 2019 r. uczniowie klasy V b uczestniczyli w wycieczce po Małopolsce. Pierwszego dnia byliśmy na największym w Polsce obszarze lotnych piasków na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej czyli Pustyni Błędowskiej. Kolejnym punktem na naszej mapie wycieczki było zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu wraz Bastionem. Stamtąd udaliśmy się do Muzeum Motyli w Bochni gdzie mieści się największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce, licząca ponad cztery i pół tysiąca okazów.

Około godziny 17 zjechaliśmy do Kopalni Soli w Bochni (UNESCO) gdzie w podziemiach zjedliśmy posiłek i udaliśmy się na zwiedzanie zabytkowej kopalni (zakończone dla chętnych osób zjazdem na zjeżdżalni). Wieczorem odbyła się zabawa na podziemnym boisku sportowym i placu zabaw a także dyskoteka.

Drugiego dnia byliśmy w Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” oraz w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ostatnim punktem na mapie naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście w Krakowie -Brama Floriańska, Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, Zamek Królewski na Wawelu. Na koniec pożegnał nas Smok Wawelski zionący ogniem.

Fotorelacja dostępna jest w galerii

22-24 maj - wycieczka klas 6, 7a i 7b do Torunia.
Fotorelacja dostępna jest w galerii

Niecodzienny Dzień Matki - Mother’s Day in Europe.
W ramach projektu Dzień Mamy w Europie, uczniowie klasy III Gim, uczennice klasy 6 ( Maja B, Ania T oraz Zosia Ż) oraz klasy 5b ( Paulina L i Wiktoria S.) przygotowali dla naszych partnerów z Portugali upominki na Dzień Mamy, które wysłaliśmy tradycyjną pocztą. Miło nam jest poinformować ,że kwiatki przygotowane dla nas przez naszych portugalskich kolegów dotarły dwa tygodnie temu do naszej szkoły.

Podwórko Nivea.
Zajęcia na placu zabaw Nivea w Kopienicy w ramach projektu „Vulcan” – rozwijanie kompetencji kluczowych.

Fotorelacja dostępna jest w galerii

Tworzymy i testujemy gry stworzone dla naszych szkół partnerskich w Europie.
Jednym z założeń projektowych było stworzenie gry w oparciu o ICT Tools. My wybraliśmy learning apps;) Nasi uczniowie testowali na języku angielskim gry, które stworzyli w domu. Następnie zostały one zamieszczone na platformie TS aby nasi rówieśnicy z różnych krajów europejskich mogli w nie zagrać i poćwiczyć angielskie słownictwo.

You’ve got a letter.
Ostatnie listy pisane przez uczniów klas starszych w ramach zajęć z języka angielskiego zostały wysłane do naszych krajów partnerskich. Teraz czekamy na odpowiedź od naszych kolegów z Portugalii i Hiszpanii.

Magik w naszej szkole.

Zespół Szkół w Pyskowicach
21 maja uczniowie klasy III Gim i 8 Sp uczestniczyli w prelekcji dotyczącej kierunków kształcenia w Zespole Szkół w Pyskowicach.

Fotorelacja dostępna jest w galerii

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz Liceum Ogólnokształcące w Kamieńcu
17 maja uczniowie klasy III Gim i 8 Sp uczestniczyli w prelekcji dotyczącej kierunków kształcenia w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kamieńcu.

7-10 maj – wycieczka klasy VIII i III gim do Trójmiasta.
Zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku, Europejskie Centrum Solidarności oraz Stoczni, Średniowieczne Grodzisko oraz Muzeum II Wojny Światowej. Spacerowaliśmy po słynnym Sopockim molo oraz popłynęliśmy w rejs statkiem – na Westerplatte. To była niespodzianka oraz niezwykła lekcja historii, o którą zadbał przewodnik wycieczki.
W programie wycieczki nie zabrakło również czasu na zwiedzanie statku ORP Błyskawica.
Pomimo bardzo bogatego programu wycieczki udało nam się kilka razy przywitać z Bałtykiem.

Dziękujemy biurze podróży Celta oraz Panu Jankowi Ziemiankowi za zorganizowanie nam tak wspaniałej wycieczki.

Fotorelacja dostępna jest w galerii

14 maja - Dzień europejski w klasie 1a.

Fotorelacja dostępna jest w galerii

Projekt: My lesson democratic participation.
Prace uczniów w ramach europejskiego projektu “Moja lekcja demokracji”, w którym nasza szkoła bierze udział.

Fotorelacja dostępna jest w galerii

Szukasz aktualności z kwietnia?