Bezpieczeństwo w sieci stanowi ważny element e-Twinning.
Nauczyciele regularnie uczestniczą w szkoleniach i webinariach dotyczących cyber-bezpieczeństwa.
Dodatkowo nasi nauczyciele, rodzice oraz uczniowie wzięli udział w programie Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.
Na lekcjach wychowawczych systematycznie poruszana jest tematyka cyberprzestrzeni i bezpieczeństwa w sieci.
Dzięki tablicom interaktywnym nasi uczniowie mogą korzystać z zasobów sieciowych na temat bezpieczeństwa uczniów w świecie wirtualnym, w tym oglądają także filmiki instruktażowe, o których następnie dyskutują z wychowawcami.
Korzystamy z zasobów zaproponowanych nam w czasie kursów na temat „bezpieczeństwa ucznia w sieci” ze strony https://www.cyfrowobezpieczni.pl/.
Ponad to ze względu na wszechobecność nowych technologii tematyka cyberbezpieczeństwa podejmowana jest także w trakcie realizacji innych przedmiotów edukacyjnych.
Zatem nasi uczniowie podejmują problem bezpieczeństwa w sieci także w języku angielskim, włoskim i niemieckim.
Od listopada nasza szkoła rozpoczęła zorganizowaną akcję wdrażania procedur cyberbepieczeństwa w szkole i w domach uczniów w czasie zaprogramowanych działań.
Kursy podstawowe i rozszerzone z dziedzin cybebezpieczeństwa ukończyła większość nauczycieli oraz rodzice zaangażowani w poprawę bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu, zwłaszcza w domu.
W celu poprawy świadomości uczniów i wyczulenia ich na potencjalne niebezpieczeństwa związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w świecie, w szkole ogłoszono konkurs Zasady Bezpieczeństwa w Cybeprzestrzni, w czasie którego uczniowie ilustrowali zagrożenia pojawiające się w cyberprzestrzeni.